Zespół Szkół Publicznych w Skórczu

AKTUALNOŚCI - 02.05.2010

DZIEŃ KONIA

02.052010r w Hucie Kalnej, podczas uroczystości obchodów Dnia Konia, został rozstrzygnięty konkurs Żywot konia na Kociewiu. Naszą szkołę dumnie reprezentowało kilkoro uczniów.
Konkurs obejmował trzy dziedziny sztuki, które podzielono na kategorie: plastyczną, fotograficzną, literacką.
W Konkursie Fotograficznym, w grupie klasy IV-VI- szkoła podstawowa, I MIEJSCE zajęła MAGDALENA JURCZYK z klasy VIA.
W Konkursie Literackim w grupie klasy IV-VI- szkoła podstawowa, palmę pierwszeństwa dumnie dzierżył WIKTOR ZAJĄC z klasy VA.
Również gimnazjaliści nie ustąpili pola młodszym uczniom i zdobyli uznanie jurorów konkursu.
W Konkursie Literackim w kategorii: prozatorska praca literacka, po raz kolejny uczennica MARIA BEDNARZ z klasy 2A udowodniła, że posiada niebanalny talent pisarski. Opowiadanie gimnazjalistki „Koński raj” zostało uhonorowane I MIEJSCEM.
W tym samym konkursie, w kategorii: własna twórczość poetycka, aż dwoje uczniów osiągnęło bardzo wysokie wyniki: DAWID KIRAGA z 2B otrzymał I MIEJSCE za utwór „Konie”, AGATA MAJKOWSKA z 2A zdobyła „NAGRODĘ SPECJALNĄ” za wiersz „Moja miłość do koniska”.
Zwycięzcom gratulujemy, jesteśmy dumni, że tak godnie reprezentowali naszą szkołę. Jednocześnie składamy podziękowania osobom, które przygotowały piękne prace plastyczne. Doceniamy trud i wysiłek, jaki włożyliście w stworzenie tych „maleńkich arcydzieł sztuki”. Dla nas również jesteście zwycięzcami.

Justyna Ossowska

AGATA MAJKOWSKA
DAWID KIRAGAMAGDALENA JURCZYK
WIKTOR ZAJĄCMARIA BEDNARZ