Zespół Szkół Publicznych w Skórczu

AKTUALNOŚCI - 08.05.2012

DEUTSCH-WAGEN-TOUR

08.05.2012r. - w ramach projektu „Deutsch-Wagen-Tour”, który powstał w 2009r., lektorzy języka niemieckiego odwiedzają szkoły i prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na zaproszenie nauczycielki j.niemieckiego – pani Teresy Łangowskiej-Kalbarczyk „Deutsch-Wagen” przyjechał również do Szkoły Podstawowej w Skórczu - 08.05.2012r. Warsztaty j. niemieckiego prowadziła lektorka - pani Bogumiła Manek. Z okazji przybycia kolorowego samochodu uczniowie klas IV-VI przygotowali kilka piosenek w języku niemieckim, które zostały zaprezentowane nie tylko przed uczniami, DWT lektorką oraz nauczycielkami języka niemieckiego, ale także przed Dyrektorem szkoły - panem Andrzejem Bunikowskim oraz przedstawicielami Rady Rodziców, którzy zostali zaproszeni. Po tak miłym wprowadzeniu lektorka zaprosiła uczniów do gier i zabaw z językiem niemieckim. Całe spotkanie miało muzyczny charakter. Dzieci nauczyły się kilku prostych i melodycznych piosenek po niemiecku, dzięki którym szybko zapamiętały słownictwo związane z częściami ciała oraz nazwami miesięcy. Następnie uczniowie mieli okazję potańczyć przy muzyce i nauczyć się kolejnych słówek związanych z częściami ciała. Oczywiście nie zabrakło też zabaw z chustą animacyjną, dzięki której uczniowie poznali nazwy kolorów oraz owoców. Chusta posłużyła uczniom jako tafla wody, na której uczniowie musieli za wszelką cenę utrzymać kolorowe piłeczki. Całość zakończona została korowodem pór roku oraz dyskusją na temat argumentów przemawiających za znajomością języków obcych. Po takich zajęciach każdy wie, że język niemiecki jest super.

Zdjęcia wykonała pani Ewelina Rynkiewicz, która prowadzi kółko fotograficzne „Pryzmat” w Zespole Szkół Publicznych i również jest n-lką j. niemieckiego.