Gazetka społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum w Skórczu im. Jana Grzankowskiego

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 1 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego - 2005/2006. Wcześniej uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w Mszy Św. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zaproszonych gości, a szczególnie gorąco przywitał pierwszoklasistów.

Nam wypada tylko przypomnieć, że jest to również początek NAJDŁUŻSZEGO roku szkolnego! Wakacje zaczynają się dokładnie 1 lipca 2006 roku!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006 Nowa elewacja budynku szkoły

NOWI W NASZEJ SZKOLE

Małgorzata Szwonka Pani Małgorzata Szwonka
uczy nas j. angielskiego. To jej druga praca. Pani Małgosia mówi, że podoba się jej u nas w szkole. Dobrze pracuje jej się z nauczycielami dlatego, że znała już większość z nich. Twierdzi, że uczniowie są sympatyczni i da się z nimi wytrzymać.

Joanna Koślicka Pani Joanna Koślicka
również uczy w naszej szkole języka angielskiego. Wybrała zawód nauczyciela dlatego, że lubi pracować z dziećmi. Jest to jej pierwsza praca, a przedtem spędziła dwa lata w Anglii, poświęcając ten czas na naukę języka angielskiego. Sądzi, że zawód nauczyciela jest interesujący, ale wymaga wiele cierpliwości. Polubiła już grono pedagogiczne. Ma dobry kontakt z uczniami.

Monika RogaczewskaPani Monika Rogaczewska
jest pedagogiem w naszym gimnazjum. Po złożeniu podania i rozpatrzenia go przez pana dyrektora rozpoczęła swą pierwszą prace w szkole. Pani Monika mówi, że dobrze współpracuje się jej z nauczycielami. Lubi uczniów, mimo że niektórzy sprawiają problemy wychowawcze. Jak już pewnie wszyscy zauważyliśmy, pani Monika jest miła i przyjazna.

ZAJĘCIA DODATKOWE W ROKU SZKOLNYM 2005/2006

Koła przedmiotowe:
 • koło matematyczne - mgr S. Patrzykąt
 • koło chemiczne - mgr J. Patrzykąt
 • koło polonistyczne - mgr B. Wiśniewska
Koła zainteresowań, inne dodatkowe formy zajęć:
 • koło plastyczne - kl.IV - VI - mgr M. Hildebrandt
 • koło dziennikarskie gimn. - mgr A. Kolassa
 • koło miłośników literatury kl. 1, 2 gim. - mgr H. Klamann
 • zajęcia z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych kl. 2 gimn. - mgr H. Klamann
 • chór szkolny - mgr W. Gdaniec
 • koło informatyczne gimn. - mgr S. Michnikiewicz
 • SKKT - mgr P. Nawrocki
Zajęcia sportowe:
 • trening lekkoatletyczny z uczniami szkoły podst. i gimn. - rzuty - mgr A. Zając
 • trening lekkoatletyczny z uczniami gimnazjum - biegi - mgr J.Mykowski
 • gry zespołowe - gimn. chłopcy - mgr J. Mykowski
Języki obce:
 • język rosyjski - kl.2 i 3 gimn. - mgr B. Wiśniewska
 • język francuski - kl. 1, 2 i 3 - mgr A. Bielińska

DZIEŃ EDUKACJI

DZIEŃ EDUKACJI 13 października 2005r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji tego święta samorząd uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum(wraz z opiekunami: z panią Joanną Malinowską i panem Sylwestrem Patrzykątem) przygotował program słowno - muzyczny dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Oprawą muzyczną zajął się pan Wojciech Gdaniec wraz z chórem, a dekorację przygotowała pani Mariola Hildebrandt.
Z gimnazjum w tej akademii wzięli udział uczniowie : Dagmara Raduńska, Paulina Bielińska, Monika Szarmach, Marika Nitza, Michalina Kolassa. Chór zaśpiewał znane wszystkim piosenki, m. in. : "Kto za tobą w szkole ganiał", " Dozwolone od lat osiemnastu ". Piosenki te były przeplatane recytacjami naszych rówieśników.
Uważamy, że nauczycielom nasz występ bardzo się podobał. Zauważyliśmy, że śpiewali razem z nami i klaskali. Mieliśmy okazję ujrzeć pedagogów, którzy już odeszli z naszej szkoły na emeryturę, miło było ich znowu ujrzeć roześmianych i szczęśliwych. Przybył również burmistrz miasta, Tadeusz Zieliński oraz ksiądz wikary - Marian Knut. Po tym występie przedstawiciele samorządu gimnazjum złożyli życzenia i kwiaty na ręce dyrekcji.
Po części artystycznej dyrektor - Leszek Klamann wraz z burmistrzem wręczyli wyróżniającym się nauczycielom nagrody pieniężne. Nagrodę Burmistrza w tym roku otrzymał pan Arkadiusz Zając.
Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem.
[Zobacz zdjęcia...]


DOBRA NOWINA

DOBRA NOWINA We wtorek 4.10.2005 roku niespodziewanie odwiedzili nas goście ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Okazało się, że zaprosił ich biskup Jan Bernard Szlaga. Na jego prośbę odwiedzają oni wszystkie szkoły w diecezji pelplińskiej i w formie zabawy, skeczów, scenek, pantomimy głoszą DOBRĄ NOWINĘ.
[Więcej...]


SPORT

[Zobacz...]


Gazetkę opracowali uczniowie z koło dziennikarskiego (tekst) i informatycznego (skład).