Gazetka społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum w Skórczu im. Jana Grzankowskiego

11 LISTOPADA

Gazetka szkolna

Gazetka szkolna

1 LISTOPADA

Grób Franciszka Schornaka

Grób Franciszka Schornaka


AKWARIUM


AKWARIUM Spotkanie sponsorów i sympatyków naszego akwarium!!!
Jak pewnie zauważyliście, od pewnego czasu w naszej szkole, w sali nr 17 znajduje się akwarium. We wrześniu było ono jeszcze puste, ale teraz mieszkają tam już rybki.
Od niedawna istnieje też koło akwarystyczne. Jego członkowie dbają o utrzymanie rybek przy życiu, czyszczą akwarium, karmią rybki oraz wymieniają wodę. Opiekunem tego kółka jest pani Joanna Malinowska, ale wszystkiego o akwarystyce uczy pan Teślak - współzałożyciel grupy.
21 listopada odbyło się uroczyste przekazanie akwarium naszej szkole. Przybyli członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego, którzy ufundowali akwarium i jego wyposażenie. Zaproszony został także burmistrz miasta, pan Tadeusz Zieliński, dyrektor Zespołu Szkół Agrobiznesu - pan Kostka, radny Janusz Kosecki, który również sponsorował akwarium.
Pani Anna Kolasa wraz z panią Joanną Malinowską przygotowały na to spotkanie krótkie scenki humorystyczne z życia wędkarzy. Przedstawił je teatrzyk "Zielony Lin", w skład którego wchodzą uczniowie z klasy IIb.
AKWARIUM Po tym przedstawieniu nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, które oznaczało "otwarcie" akwarium. Pan dyrektor wręczył listy z podziękowaniem tym, którzy przyczynili się do powstania akwarium w naszej szkole.
Jeden z członków Polskiego Związku Wędkarskiego przedstawił historię powstania swojej organizacji, poinformował o jej celach i jeziorach, na których można łowić. Zachęcił też młodzież do wstępowania w szeregi związku i zapewnił, że wkrótce w naszej szkole pojawi się kolejne akwarium.

AKWARIUM AKWARIUM
Teatrzyk "Zielony Lin"

Karolina Brzezińska kl.IIb

[Zobacz zdjęcia...]


PRZEBOJE MISTRZÓW

Przeboje mistrzów 25 XI 2005r. o godzinie 8.45 w sali gimnastycznej naszej szkoły dla klas VI szkoły podstawowej i pierwszych klas gimnazjum - został zaprezentowany koncert, pt. "Przeboje Mistrzów czyli muzyka, którą zabieramy w XXI wiek".
Wykonawcą koncertu był skrzypek i altowiolista, muzyk orkiestry Teatru Muzycznego z Gdyni - Leszek Bolibok.
Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem, choć znaczna większość młodzieży woli Hip - Hop czy Techno.

Przeboje mistrzów Przeboje mistrzów

Paweł Dąbek, kl.Ib

[Zobacz zdjęcia...]

ANDRZEJKI 2005

24 listopada w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka z okazji imienin św.Andrzeja. Prowadził ją Marek Chyła (Dj.Diablo). Zaczęła się ona o godzinie 16:00. Uczniowie spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych salach, przygotowali tam poczęstunek i wróżby.
W programie dyskoteki był przewidziany wybór najlepiej tańczącej i ubranej pary, ale z powodu problemów technicznych, tzn. braku prądu, przewodniczący samorządu pan Sylwester Patrzykąt odwołał konkurs, żeby nie skracać zabawy.
Uczniowie bawili się jak nigdy, jeszcze na żadnej dyskotece w tym roku szkolnym nie było tylu zainteresowanych!!

Paulina Zaszczyryńska kl.IIb

SPORT

W tym roku szkolnym Publiczne Gimnazjum w Skórczu im. Jana Grzankowskiego rozegrało następujące mecze:
- PG Skórcz 7:1 PG Osiek
- PG Skórcz 5:4 PG Pączewo
- PG Skórcz 3:2 PG Bobowo
W rundzie jesiennej naszym uczniom zostały dwa mecze: z Lubichowem i ze Smętowem

11 X 2005r. W Kaliskach odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Biegach Przełajowych 10 razy po 1000 metrów. Reprezentacja Skórcza dziewcząt zajęła 4 miejsce, reprezentacja chłopców zajęła 7 miejsce.
W Igrzyskach w tych samych zawodach reprezentacja chłopców ze Skórcza zajęła 7 miejsce

5 X 2005r. W Skarszewach odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Biegach Przełajowych w kategorii Szkół Gimnazjalnych na dystansie 2000 metrów. Adam Eggert zajął drugie miejsce, Michał Wątróbka był dziesiąty, Grzegorz Noga był jedenasty. W turnieju startowało ok. 100 uczestników.

Uczniowie Zespolu Szkół Publicznych brali udział w Biegu Kociewskim w Starogardzie Gd. Adam Eggert zajął drugie miejsce Grzegorz Noga był jedenasty, Michał Wątróbka był dwunasty, Adam Lieder zajął miejsce dwudzieste czwarte.
W kategorii Szkół Podstawowych Piotr Burkowski zajął drugie miejsce.

W biegu Cystersów w Pelpinie drugie miejsce zajął Grzegorz Noga, trzecie Michał Wątróbka. Trzecie miejsce zajął Adam Eggert.

D.Sowiński i P.Dąbek.
Informacji udzielił pan J.Mykowski.


Gazetkę opracowali uczniowie z koła dziennikarskiego (tekst) i informatycznego (skład).