Gazetka społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum w Skórczu im. Jana Grzankowskiego

PRZEDSTAWIAMY NASZYCH NOWYCH NAUCZYCIELI

Pani Alina Zaremba Pani Alina Zaremba urodziła się w Starogardzie Gd. Obecnie mieszka w Skórczu. Dotychczas pracowała w Lubichowie i Pączewie.
Do pracy w naszej szkole skłonił ją fakt, że nie musi dojeżdżać i dzięki temu może dłużej spać. Uczy matematyki i informatyki. Wybrała ten kierunek studiów, ponieważ bardzo lubi matematykę. Chciałaby nadal studiować. Nie może jeszcze nic powiedzieć o naszej szkole i jej uczniach, ponieważ jest na to za wcześnie.
Pani Alina nie jest mężatką, jej hobby to podróże i zagadki logiczne. Najbardziej marzy o podróży dookoła świata.

P.Otlewski, D.Sowiński

Pani Agnieszka Urmańska Pani Agnieszka Urmańska udzieliła wywiadu Pauli Mokwie.

Paula Mokwa: W jaki sposób znalazła się Pani w naszej szkole?

Agnieszka Urmańska: Pracę w naszej szkole rozpoczęłam w lutym b.r. Wówczas w ramach zastępstwa za panią H.Lange uczyłam historii w szkole podstawowej. Początkowo nic nie zapowiadało, że pozostanę w tej szkole na dłużej, ponieważ uczyłam historii w Zespole Szkół w Owidzu. Jednak życie pisze własne scenariusze, od tego roku jestem pracownikiem waszej szkoły.

P. M.: Czy Pani studiuje, czy skończyła już studia?

A. U.: Skończyłam historię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Później, wychodzac na przeciw potrzebom szkoły, skończyłam studia podyplomowe: profilaktykę uzależnień i socjoterapię. Teraz myślę o kolejnych.

P. M.: Co Pani sądzi o uczniach naszej szkoły?

A. U.: Trudno oceniać drugiego człowieka, nie znając go. Tak naprawde dopiero wzajemnie sie poznajemy. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie i licznie uczestniczą w różnego rodzaju, organizowanych przez szkołę, zajęciach pozalekcyjnych. Myślę, że pokrywa się to z ich zainteresowaniami i pasjami.

P. M.: Jak Pani określa zakres wiedzy naszych uczniów z historii?

A. U.: Poziom wiedzy jest zróżnicowany. Nie mogę po miesiącu pracy odpowiedzieć, czy uczniowie są wybitnie uzdolnieni, czy słabi. Czas pokaże.

P. M.: Co Pani chciałaby robić w wolnych chwilach, o czym Pani marzy???

A. U.: Każdą wolną chwilę staram sie spędzeć ze swoją rodziną. Są to często wyjazdy lub inne formy aktywności. Lubimy razem jeździć na rowerze, spacerować i łowić ryby. Mam jedno wielkie marzenie, ale boję się, że gdy je zdradzę, to sie nie spełni.

P. M.: Czy lubi Pani uczniów "podlizujacych się"?

A. U.: NIE!!!!

P. M.: Dlaczego Pani zdecydowała się na to, aby zostać nauczycielem??? Był to przypadek, czy marzenie???

A. U.: Muszę nieskromnie powiedzieć, że było to moje marzenie. Wymagało to jednak ode mnie dużo pracy i wytrwałości w osiąganiu celu. Zdaję sobie sprawę, że wykonuję pracę trudną i odpowiedzialną, lecz na pewno nigdy do mojego życia nie wkradnie się nuda.

P. M.: Gdzie Pani mieszka?

A. U.: W Skórczu.

P M..: Czy jest Pani mężatką?

A. U.: Tak.

P. M. Dziękuję za rozmowę.

Ewa Wadwicz-Stańkowska i Paula Mokwa

Pani Agnieszka Kamińska Pani Agnieszka Kamińska pracuje w naszej szkole od niedawna jako nauczycielka języka niemieckiego. Jak mówi, zawsze było to jej marzeniem. W dzieciństwie bardzo lubiła bawić się w szkołę, i to najczęściej Ona była nauczycielem. Na pytanie: Co skłoniło Panią do pracy w naszej szkole? Odpowiada: "Słyszałam, że w tej szkole są mili uczniowie, którzy lubią uczyć się języka niemieckiego". Pani Agnieszka sądzi, że uczniowie naszej szkoły są sympatyczni i fajnie się z nimi pracuje, co powoduje, że atmosfera w naszej szkole jest bardzo przyjazna. Panią Agnieszkę interesują podróże oraz język niemiecki i wszystko to, co jest z nim związane. Pani Agnieszce dziękujemy za udzielenie informacji i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Marcin Mielke

Pan Sebastian Marciniak Pan Sebastian Marciniak ukończył studia historyczne w Bydgoszczy, wiedzę o społeczeństwie i teologię na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie oraz wychowanie do życia w rodzinie na Uniwersytecie Gdańskim. :-D
Nie myślał o karierze nauczyciela. O tym, że nim został zadecydowały praktyki w szkole, jakie musiał odbyć w ramach studiów. Do pracy w naszej szkole skłoniło pana Sebastiana to, że chciał uczyć w swojej rodzinnej miejscowości, poza tym chciał poszerzyć zasób wiedzy i nabyć nowe doświadczenie.
O nas (czyli uczniach naszej szkoły) mówi, że jesteśmy "inni", niż uczniowie z jego poprzedniej pracy, ale ogólnie jesteśmy OK ;-) Nasz zakres wiedzy pan Sebastian określa jako dobry (tylko nieusystematyzowany), a w niektórych przypadkach nawet bardzo dobry.
Jego zainteresowania to: morze i wszystko, co jest z nim związane, łyżwiarstwo figurowe, filmy, muzyka klasyczna. Pan Sebastian NIE jest żonaty. W wolnych chwilach lubi pójść do kina na dobry film lub obejrzeć coś w telewizji, bądź na DVD. Poza tym lubi czytać książki. Marzy, by jakiś jego uczeń został laureatem konkursu historycznego na szczeblu ogólnopolskim. Chciałby również pokoju na świecie. Uważa, że reszta jest milczeniem ..... hmm :-)

K.Szczygielska

SPRZĄTANIE ŚWIATA
CZYLI WSPOMNIENIA 2C

10:40 Wychodzimy sprzed szkoły z panem Sebastianem Marciniakiem na akcję sprzątania świata. Przed nami wyruszyły już klasy pierwsze i pozostałe drugie. Naszym celem było wysprzątanie części lasu niedaleko Osiedla Leśnego. Zaopatrzeni w worki, foliowe rękawiczki i żywność (napoje i Grześki) byliśmy pełni energii i zapału do pracy.

11:00 Docieramy na miejsce. Zaskakuje nas ogrom śmieci, chyba wszyscy mieszkańcy osiedla opróżnili śmietniki w lesie, abyśmy mieli co sprzątać. Jednak co to dla nas wyzbieraliśmy wszystko w godzinę. Przygotowaliśmy siedem wielkich worków. Znaleźliśmy szczególnie dużo szkieł i grzybów.

12:00 Uuuufffffffff...... nareszcie przerwa. Czas na Grześki, odpoczynek, dowcipy i pogawędki.

12:30 Zostało nam jeszcze pół godziny czasu. Postanowiliśmy przejść się po lesie. Znajdujemy kilka szałasów zbudowanych przez dzieci. Szkoda, że nie możemy się w nich pobawić.

13:00 Wracając do szkoły zatrzymujemy się, aby pooglądać konie pana Szkołuta, a potem wstępujemy do domu pana Marciniaka i dostajemy cukierki od jego mamy.

13:30 Zmęczeni i szczęśliwi docieramy do szkoły. To był długi, męczący, ale potrzebny dzień.

K.Piekarska, J.Erdanowska, M.Chyrek, P.Chyłła, M.Szczygielska, N.RozenkiewiczGazetkę opracowali uczniowie z koła dziennikarskiego (tekst i zdjęcia) i informatycznego (skład).