Gazetka społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum im. Jana Grzankowskiego w Skórczu

WITAMY PONOWNIE

Po 2,5 latach postanowiliśmy reaktywować szkolną gazetkę internetową „Szpak”. Na początku planujemy wydawanie jej raz na kwartał. Chcemy w niej przedstawić najważniejsze wydarzenia z życia Naszej Szkoły, przybliżyć Wam aktualne informacje związane z uczniami oraz nauczycielami.

SZKOŁA W LICZBACH

Jak widać najwięcej uczniów liczy klasa 1B, do tej klasy uczęszcza 31 uczniów, a wychowacą tej klasy jest pan Sławomir Michnikiewicz, najwięcej dziewczyn jest w klasie 3B, której wychowawcą jest pan Sylwester Patrzykąt. Najwięcej chlopaków uczeszcza do klasy 1B.

Agata, II A

PRZEDSTAWIAMY KLASY PIERWSZE

Klasa IA - wychowaca pani Jadwiga Patrzykąt

gospodarz
Karol Gwizdała
zastępca
Szymon Gajewski
skarbnik
Szymon Jaśkowski

Klasa IB - wychowawca pan Sławomir Michnikiewicz

gospodarz
Karol Łęczyński
zastępca
Szymon Lewandowski
skarbnik
Grzegorz Delewski

Mała & Marianek, II A

WYCIECZKA DO TORUNIA

W ramach projektu „Za rękę z Einsteinem - edycja II” w dniach 5-6 listopada 2009r. odbyła się wycieczka do Torunia.
Ze Skórcza wyruszyliśmy o godzinie 8:00. Miasto zakochanychPierwszą atrakcją był spacer po Chełmnie - mieście zakochanych, gdzie spotkaliśmy ciekawe rzeźby przedstawiające młodych, zakochanych ludzi. Potem udaliśmy się w dalszą podróż do Torunia. Po drodze zwiedzaliśmy z przewodnikiem ciekawe miejsca województwa kujawsko-pomorskiego. W Toruniu, po obejrzeniu "krzywej wieży", wyruszyliśmy do planetarium na 45 minutowy seans „Wirująca Ziemia”. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Piernika, gdzie piekliśmy własne pierniczki, które nie nadawały się do jedzenia.
Forty Po tych miłych kulinarnych chwilach pojechaliśmy zakwaterować się do naszej rezydencji - "Fort IV". Zjedliśmy tu przepyszną obiadokolację po której pani pilot zaprosiła nas na program edukacyjny. O godzinie 21:00 odbyła się interaktywna lekcja histori, a potem spacer z pochodniami po Forcie IV z przewodnikiem. Drugiego dnia po śniadaniu i spakowaniu ruszyliśmy na spacer po Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika. Później zwiedziliśmy Centrum Astronomii i po kilkugodzinnej nauce ruszyliśmy z powrotem do domu.

AmaneKK, II A

WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Przedmiot Termin I miejsce II miejsce
matematyka 04.11.2009 Sebastian Rombalski kl.IIIb Michał Kosecki kl.IIIa
geografia 05.11.2009 Piechowski Mateusz kl.IIIa Elżbieta Makowska kl.Ia
j. angielski 17.11.2009 Zuzanna Mierzwicka kl.IIb Agata Żoładowska kl.Ib
historia 19.11.2009 Natalia Kalinowska kl.IIIb Marlena Mężydło kl.IIb
biologia 20.11.2009 Mateusz Kłos kl.IIa Mateusz Piechowski kl.IIIa
chemia 23.11.2009 Natalia Kalinowska kl.IIIb Monika Wesołowska kl.IIIb
Michał Kosecki kl.IIIa
j. polski 24.11.2009 Maria Bednarz kl.IIa Natalia Kalinowska kl.IIIb
fizyka z
astronomia
25.11.2009 Sebastian Rombalski kl.IIIb Dominika Swiatczyńska kl.IIIa
informatyka 26.11.2009 Mateusz Kłos kl.IIa Damian Solecki kl.IIIa

WĄŻżż

Wąż 14.12.2009r. byliśmy świadkami ciekawego doświadczenia. Pan Jacek Dombrowski przyniósł do szkoły żywego węża zbożowego. Wąż ten Występuje w środkowej i południowo-wschodniej części Ameryki Północnej. Węża, podczas lekcji, obserwowali uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum. Było to świetne połączenie nauki z zabawą.

Marianek, II A

KRONIKA

21.12.2009r. - JASEŁKA
W Miejskim Domu Kultury odbyły się, dla uczniów naszej szkoły, "Jasełka".

17.12.2009r. - BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU
Po raz pierwszy akcja BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU została przeprowadzona przez Austriaków w 1986 roku.

07.12.2009r. - MIKOŁAJKI
Po szkole krążyły trzy wesołe "śnieżynki", które osładzały życie szkolnej braci pysznymi cukierkami.

04.12.2009r. - WYŚPIEWAŁY I MIEJSCE
W Starogardzkim Centrum Kultury odbył się VI Wojewódzki Konkurs Kolęd Pastorałek i Piosenek o Tematyce Świątecznej, w którym udział wzięła sześcioosobowa grupa dziewcząt z naszego gimnazjum.

02.12.2009r. - GÓRA GROSZA
Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Góra grosza". Zbiórka odbywała się w dniach 2 i 3 grudnia, pieniądze zbierali harcerze i wolontariusze, zebrano 285 zł.

26.11.2009r. - ANDRZEJKI
Uczniowie naszego gimnazjum bawili się na dyskotece andrzejkowej. Wśród głośniej muzyki w szkole można było poczuć aromat magicznych wróżb. W klasach lano wosk, dziewczyny układały buty, a chłopacy przebijali papierowe serca - w poszukiwaniu imienia tej jedynej. W sali "dyskotekowej" panowała zaś świetna zabawa.

21-22.10.2009r. - PRZYGOTOWANIA DO 1 LISTOPADA
Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Skórczu należący do: 8 Drużyny Harcerskiej "Leśne Duchy", Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, Koła Historyczno- regionalnego włączyli się do akcji sprzątania grobów na parafialnym cmentarzu.

13.10.2009r. - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli wspaniały montaż słowno-muzyczny, który wraz z uczniami przygotowały panie: Teresa Łangowska-Kalbarczyk, Joannna Sopata, Wioletta Jasińska i Barbara Wiśniewska.

18.09.2009r. - SAMORZĄD UCZNIOWSKI GIMNAZJUM
W Publicznym Gimnazjum w Skórczu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

18.09.2009r. - SPRZĄTANIE ŚWIATA
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na "sprzątanie świata". Śmieci było mnóstwo - niestety!

01.09.2009r. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
...

Na podstawie "Aktualności" opracowała, MałaA.^

Gazetkę opracowali uczniowie z koła informatycznego: Natalia Amanowska, Maria Bednarz, Agata Majkowska, Karolina Mucha i Natalia Woźniak.